O NÁS

Něco málo o ženském hokeji v Karviné

MISTRYNĚ ČESKÉ REPUBLIKY
(2013, 2014)

2. MÍSTO 
(2012, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2022)

3. MÍSTO (2005)

HC Falcons Karviná - ženy

O dívčím hokeji v ČR.

Hokej je jedním z nejrychlejších a nejpopulárnějších kolektivních sportů na světě. V hledištích hokejových stadionů sedávají vedle společenských nevýznamných, ale pro hokej nepostradatelných fandů, také hlavy státu, premiéři, poslanci, podnikatelé, herci a lidé, kteří podporují tuto fascinující hru. 

Dívčí a ženský hokej existuje v naši zemi již od roku 1988.
Hraje se dle upravených pravidel ledního hokeje a je zakázána tvrdá hra. Od klasického mužského hokeje se liší jen tvrdosti a rychlosti. Dívky začínají trénovat a hrát již v 5 letech, ale výjimkou nejsou i děvčata starší.

Historie klubu Oddíl ženského hokeje v Karviné byl založen v roce 1999 a pod hlavičkou hokejového klubu SIS KARVINÁ odehrál v ženské lize de! vět sezón.

Mezi největší úspěchy klubu patři 5. místo v ligovém ročníku 2003/ 2004 pod trenérským vedením Jana Urbana. O rok později, tedy v sezóně 2004/2005 tým dokonce dosáhl na medaile, když pod vedením trenérské dvojice Urban — Bílek, obsadil 3. místo v lize žen.
V sezóně 2009/2010 jsme postoupili pod vedením trenérů Tomáše Výtiska a Josefa Štoudka mezi čtyři nejlepší týmy v ČR, které se utkaly systémem PLAY-OFF o Mistra republiky, kde jsme vybojovali 3. místo. V sezóně 2010/2011 pod vedením stejných trenérii jsme se umístili na 2. místě ve finále Extraligy žen České republiky.

HC Falcons Karviná - ženy

PARTNEŘI KLUBU

HISTORIE - klub v médiích

Dívčí hokej je v Karviné na vzestupu

  • 19. ledna 2010 zdroj: polar.cz

Karvinské hokejistky udělaly za poslední rok obrovský kus práce a po dlouhé době se dostaly mezi čtyři nejlepší celky v republice. Minulý víkend se utkaly na domácím ledě s Kladnem.

Dívčímu hokeji se v Karviné daří čím dál lépe. Za poslední rok se tým děvčat vyhoupl mezi čtyři nejlepší celky v republice. Na karvinském zimním stadionu se uplynulý víkend potřetí utkaly s Kladnem.

Libor Navrátil, manažer dívčího hokeje SK Karviná: „Jsme první dvě utkání prohráli na Kladně těsně, kdy jsme byli lepší opravdu, přestřelili jsme je, ale prohráli jsme, třetí utkání, které jsme hráli doma, zase smolně, taky jsme vedli 2:0, prohráli 3:2, ale ve čtvrtém utkání už se holky konečně chytly a zúročily tu svoji snahu a tu píli, kterou předváděly, a porazili jsme Kladno 5:2.“ pokračování… 

Karviná – Litvínov
Události v regionech

12. října 2012, www.ceskatelevize.cz

Šestiletou nadvládu Pražanek ukončila až Karviná. 

4. března 2013, Adam Bagar www.hokej.cz

Ve finále nejvyšší soutěže žen se zrodilo velké překvapení. Šestiletou suverenitu pražské Slavie, která až do semifinále hladce proplouvala soutěží i letos, ukončily hokejistky Karviné. Svěřenkyně trenéra Josefa Štoudka nejprve Pražanky šokovaly na domácí půdě a v sobotu zvládly i druhé utkání na ledě soupeřek, kde se mohly radovat z premiérového zisku titulu.

Tak s tímto se asi příliš nepočítalo. Slavia je v ženském hokeji již řadu let naprostým suverénem a sbírá jeden titul za druhým. Až letos tvrdě narazila. Hokejistky Karviné se na finálovou sérii výborně připravily a zvládly oba zápasy. „Poslední týdny jsme tomu hodně podstoupili, připravovali jsme se dobře po taktické stránce a nechyběly ani rozbory,“ říká trenér vítězného celku Josef Štoudek. pokračování… 

SK Karviná: Peslarová – Chrapeková, Duroňová, Gápová, Hudečková, Kaplanová, Kosellková, Kovářová, Křupková, Kytková, Navrátilová Denisa, Navrátilová Dominika, Němcová, Přibylová, Sadílková, Tomigová, Výtisková, Walicová, Zíková.

Karvinské mistryně sbíraly zkušenosti na mezinárodní scéně, premiéra v Lize mistryň jim nevyšla

21. října 2013, Adam Bagar www.hokej.cz

Hokejistky mistrovské Karviné si na nedostatečné zápasové zatížení rozhodně nemohou stěžovat. V letošní sezoně totiž nestartují pouze mezi českou ženskou elitou, ale přihlásily se také do ELIOD ligy mladšího dorostu. A o víkendu se navíc premiérově představily v Lize mistryň, kde sehrály v rychlém sledu tři zápasy s bilancí jednoho vítězství a dvou porážek. Z postupu do další fáze soutěže se ve slovenské Spišské Nové Vsi radovalo stoprocentní dánské Hvidovre.

Od okamžiku, kdy karvinské ženy na začátku března pozvedly nad hlavy mistrovskou trofej, myslely jen na účast v prestižní Lize mistryň. A poměrně spokojeny mohly být i s losem. Svěřenkyně trenérů Josefa Štoudka a Tomáše Výtiska totiž cestovaly k našim východním sousedům do Spišské Nové Vsi, kde se střetly s domácím výběrem, polskou Bytomí a dánským Hvidovre, které bylo pasováno do role černého koně turnaje. pokračování…

V Karviné se o víkendu utkaly nejlepší ženské hokejové celky poslední 

14.1.2014, Martin Ruščin zdroj: karvinsky.denik.cz

Jak se zdá, oblíbeným výsledkem karvinských hokejistek je v poslední době stav 3:2 na nájezdy. Po této porážce s Kladnem vyhrály Karviňanky stejným poměrem nad pražskou Slavií, aby o den později soupeři po stejném výsledku podlehly.

„Ale nevadí, holky znovu zahrály proti Slavii dobře, navíc ve druhém zápase srovnávaly stav 0:2. Aspoň si mohou na Slavii věřit, i když soupeř nepřijel v plné síle. Ani my jsme ale nebyli ve druhém utkání kompletní,“ poznamenal předseda karvinského ženského klubu Libor Navrátil.

SK Karviná – Slavia Praha 3:2 sn (0:0, 1:1, 1:1)
O víkendu se v Karviné konalo vyvrcholení základní části nejvyšší soutěže žen. V repríze loňského finále se utkaly domácí Karviná a suverén posledních let z pražské Slavie. Hráčky se do toho hned od začátku obuly a k vidění byl slušný ženský hokej. pokračování…

Karviná: Dvořáková – Výtisková, Hudečková, Chrapek, Kovářová, Solničková, Zíková – Gápová, Ihnaťová, Kaplanová – Přibylová, Křupková, Walicová – Sadílková, Kytková, Kosellková

Hokejistky Karviné v tradičním finále udolaly Slavii, obhajobu titulu emotivně slavily na Stodolní

13. března 2014, Adam Bagar zdroj: hokej.cz

Hokejistky Karviné opět po roce pozvedly nad hlavu mistrovský pohár, když v tradičním finále udolaly pražskou Slavii 2:0 na zápasy. Podobně jako při loňském premiérovém zisku titulu nejprve zvládly domácí vystoupení, pak parádně otočily i druhé klání a na berounském ledě mohly roztočit mistrovské oslavy, které pokračovaly na slavné ostravské Stodolní ulici. „Holky se semkly, vzájemně se podporovaly a předvedly parádní týmový výkon,“ říká trenér Josef Štoudek.

Zdá se, že slávistická suverenita je minulostí. Hokejistky Karviné zareagovaly na šestiletou nadvládu Pražanek tím nejlepším možným způsobem – ziskem dvou mistrovských titulů v řadě. „Slavia je pořád velký favorit a špičkový klub, jenž má zkušenosti z mezinárodního hokeje, obrovský potenciál a ve svých řadách několik zkušených reprezentantek,“ uznává Josef Štoudek sílu tradičního finálového soka. pokračování…

SK Karviná: Peslarová – Výtisková, Chrapeková, Kosellková, Hymlárová, Walicová, Kovářová, Hudečková, Ihnaťová, Solničková, Tomigová, Gápová, Kytková, Přibylová, Sadílková, Navrátilová, Zíková.

Vítězná tečka za evropskou poutí. Karviná snadno přehrála Poprad

7. prosince 2014, Martin Voltr zdroj: hokej.cz

Malé federální derby čekalo na závěr semifinálové skupiny Ligy mistryň hokejistky Karviné. Proti Popradu potvrdily výkony z předešlých dvou utkání a došly si pro jednoznačné vítězství 6:2, které si zkomplikovaly jen na startu třetí třetiny. Ve skupině tak národní šampionky končí třetí a letošní cesta evropskou soutěží pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace pro ně končí. Český ženský hokej představily v povedeném světle!

 

Trenéři pro poslední duel přeházeli sestavu a do branky poslali třetí gólmanku Kateřinu Bečevovou. Povinnost jasně velela českému týmu zvítězit, popradské hokejistky toho v prvních dvou zápasech příliš nepředvedly. Na ledě byl markantní rozdíl znát od prvních minut a hned v té čtvrté šla Karviná do vedení, když Solničková ideálně vysunula Láskovou a její přihrávku v přečíslení okamžitě dopravila mezi betony Lambertové Vendula Přibylová – 1:0. pokračování…

S.K. Karviná – ženy: Bečevová (46.–48. Dvořáková) – Kovářová, Zíková, Walicová, Hudečková, Výtisková, Brotánková – Gápová, Kaplanová, Bukolská – Lásková, Solničková, Přibylová – Lédlová, Kytková, Sadilková. Trenér: Josef Štoudek.

Hity, góly i skoky do střel! Hokejistky Karviné postupují v LM

20. října 2014 • Autor: Květoslav Šimek zdroj: isport.cz

Hokejistky Karviné slaví historický úspěch – postoupily do semifinálové fáze Ligy mistrů. Na domácí půdě sice skončily ve skupině B druhé za suverénní Vídní (1:7), ale díky výhrám nad anglickým Bracknellem 6:1 a polskou Osvětimí 5:2 jdou dál z druhého místa. První prosincový víkend je tak čeká turnaj v Nižném Novgorodu, kde se střetnou s pořádajícím Novgorodem, Vídní a Popradem. 

„Odehrály jsme, co se od nás očekávalo, jen s Vídní jsme si možná nezasloužily inkasovat tolik branek,“ shrnula karvinská hokejistka Vendula Přibylová. České šampionky sice v závěrečném duelu přestřílely Víděň vysoko 41:37, ale prosadila se pouze Kaplanová. pokračování…

Sestava: Bečevová – Brotánková, Kovářová, Výtisková, Hudečková, Zíková, Duroňová, Světinská – Gápová, Lédlová, Kaplanová – Walicová, Přibylová, Sadilková – Křupková, Solničková, Kytková – Kosellková, Němcová.

Hattrick, nebo návrat na trůn? Slavia s Karvinou vstupují do ženské ligy

19. února 2015, Martin Voltr www.hokej.cz

Pět hracích měsíců už má česká ženská soutěž za sebou, ale až teď se roztahuje opona pro dvojici hegemonů. Pražská Slavia s obhajující Karvinou teprve o víkendu načnou porci osmi zápasů základní části! Poté je čeká Final Four společně s vládci české a moravské skupiny. Mezitím se také s předstihem rozhodlo o vítězi divize A2, postup už nemůže uniknout hokejistkám Karlových Varů, které se tak po roce zase vracejí zpět do skupiny A1.

Fantastické kralování Pražanek dávno odvál vítr, poslední dva ročníky ovládl její rival. A tak je jasné, že motivace bude ve slávistické kabině cákat po kýblech. „Karvinou jsme šestkrát za sebou vykoupali a teď jsme dvakrát prohráli. Ukazuje se, že začala v klubovém pojetí něco dělat. Doufám, že to budou zápasy na krev, o gól nebo o dva. S holkama jsme se bavili a všichni jsme natěšení, chceme dostat korunu zpátky do Prahy,“ říká jednoznačně trenér Slavie Karel Manhart. pokračování…

Slavia s Karvinou se zapojily do ženské ligy, začaly nerozhodně

6. února 2017, Martin Voltr www.hokej.cz

Přestože boje v české soutěži žen hoří už od září, až na začátku února se do nich zapojili i dva vládci domácí scény. Slavia s Karvinou odehrály první dva z celkových osmi zápasů v TOP divizi. Víkend na zimním stadionu v Příbrami vyzněl nerozhodně: Pražanky nejdřív vyhrály 5:1, Karviná pak ale vrátila úder vítězstvím 3:1.

Osmkrát z posledních deseti let slavila titul pražská Slavia, Karvinou přemohla i ve finále posledních dvou ročníků a letos může dosáhnout na zlatý hattrick. Svůj tým pro dvouměsíční období znovu poskládala převážně z mladých reprezentantek ze všech koutů západní poloviny republiky, naopak kádr Karviné neprošel velkými změnami například od mistrovských let 2013 a 2014. Jak vypadají soupisky obou soupeřů? pokračování…

SK Karviná

Brankářky: Barbora Dvořáková, Blanka Škodová
Obránkyně: Klára Hudečková, Karolína Kovářová, Dominika Navrátilová, Daniela Němcová, Klára Seroiszková, Markéta Výtisková, Magda Walicová, Anna Zíková
Útočnice: Šárka Aniolová, Eva Baslová, Eliška Kosellková, Renáta Kytková, Laura Lerchová, Denisa Navrátilová, Zuzana Povýšilová, Sára Sadilková, Patricie Škorpíková, Nikola Tomigová

V ženském hokeji rozhodly o titulu nájezdy

    • 27. března 2018, zdroj: polar.cz

Extraligovým hokejistkám Karviné patří už poněkolikáté titul vicemistryň České republiky. Na domácím ledě prohrály ve finálové sérii s pražskou Slavií 1:2. O vítězi rozhodly až samostatné nájezdy.

Extraligové hokejistky Karviné se mohu pyšnit titulem vicemistryň republiky, první příčka jim unikla jen o vlásek, o vítězi ve finále totiž rozhodly nájezdy. I když jde o velký úspěch, zklamání bylo po utkání znát.

“Já si myslím, že vyhrál šťastnější, ne lepší, protože oba ty zápasy jak na Slávii, tak tady, nebyly rozhodnuty v normální hrací době, i po prodloužení to byla remíza a rozhodují nájezdy, to je strašně těžký,” vysvětlil Josef Štoudek, trenér HC Býci Karviná – ženy. pokračování…

Karviná veze ze severu dvě výhry

31. ledna 2019, Jan Šimek zdroj: hokej.cz

HC Falcons Karviná - ženy

O víkendu pokračovaly ženské hokejové soutěže. Vedoucí celek extraligy z Příbrami vyhrál na ledě Kladna, Karviná si z Litvínova odvezla sedm bodů. V první lize utrpěla dva těžké debakly ESA, derby na Moravě zvládly lépe hráčky Valkyries Brno. Druholigový Jonsdorf nasázel deset branek Lovosicím.

Karviná si střihla víkend v Litvínově, úvodní duel ovšem překvapivě nezvládla a prohrála 4:5 po nájezdech. V sobotu ale karvinské hokejistky potvrdily svou kvalitu a vyhrály jasně 8:0. Dvě trefy a stejný počet asistencí si připsala Wiktoria Sikorska. Tým od řeky Olše uspěl také v neděli, kdy v přestřelce zvítězil 6:4. Zajímavý duel se hrál na ledě Kladna, kde se představila Příbram. Po bezbrankové první třetině si hostující celek vytvořil tříbrankové vedení, jenže o něj ve třetí části přišel. pokračování…

Sestava:  Alexandra Hřívová, Jana Budajová – Eliška Vaněčková, Rozálie Toráčová, Klára Seroiszková, Adéla Wojnarová, Tereza Radová, Klára Hudečková – Katka Kaplanová, Nikola Tomigová, Dominika Malicka, Veronika Kalabusová, Wiktoria Sikorska, Adéla Mičulková, Patricie Škorpíková